Tony Bitu

Tony Bitu
Miasto:
Kraków
Utworów:
4
Oglądany:
2899 razy
iDesk:
kanek81@o2.pl
Założenie konta:
24 maja 2011
Ostatnia aktualizacja:
1 maja 2013
I. Tony Bitu - Początek

Na początku czerwca 2010 roku, podczas "bankietu" na Placu Szczepańskim w Krakowie, doszło do spotkania kilku osób, które stało się miejscem i datą narodzin nowego i muzycznie ekscentrycznego tworu.
Zalążek, zaszczepiony mieszanką inspiracji i indywidualnych doświadczeń oraz odmiennych stanów świadomości i sposobów postrzegania muzyki, rozwijał się i dorastał, regularnie dokarmiany siłą i poświęceniem czterech zapaleńców.
6 miesięcy owych kuracji, podczas prób na Ujastku w Nowej Hucie - jakimś zbiegiem okoliczności - dokładnie w budynku Szkoły Rodzenia ;), wydało na świat 3 utwory: Biżuterię, KRK i Płomienie.
Przybliżając ich strukturę i analizując, można określić je jako spójne połączenie zwojów słów i dźwięków, nacierających na słuchacza według zamierzonego planu, aby raz naładować go mocą pozytywnego przekazu a drugim razem poruszyć i skłonić do przemyśleń.
Fala dźwięków, okraszona obrazem gestów i emocji frontmana - również DJ-a i MC, ale przede wszystkim artysty-ekscentryka, alternatywnego obserwatora świata i demiurga - jest próbą ukazania doświadczeń i odczuć jako teatru, w którym każdy utwór jest inną mieszanką stylów i jednocześnie starannie dobranym przekazem treści.

II. Tony Bitu na scenie

Kolejne miesiące pracy nad materiałem i wizerunkiem zespołu pozwoliło na opuszczenie sali prób i publiczne ukazanie się krakowskiej społeczności.
Oprócz wielu pomniejszych koncertów i grania na "bankietach" ;), najlepiej zapadł w pamięć występ w krakowskim klubie Awaria, 30 lipca 2011 r.

III. Tony Bitu obecnie

Dzisiaj zespół ma w swoim dorobku 8 utworów, z których 4 zostało zarejestrowanych w Studiu Nagrań SoundProve w Krakowie (Teatr Łaźnia Nowa) i które są do dyspozycji Waszych uszu.
Wkrótce zostaną dodane kolejne, które w pełni ukażą wizualną i muzyczną ideę Tonów.

[Świadkowie narodzin i Ojciec chrzestny]

Tony Bitu:

T.on.A - Dawid Matyśniak (frontman/vocal)
pE-Eq - Piotr Michalski (electric guitar)
KaNeK - Łukasz Podoba (bass guitar)
WoJciU - Wojciech Michalski (drums master)

>>>>>>>>>>>>>>

Tony Bitu zakwalifikowały się do przeglądu zespołów rockowych RYDZYŃSKIE ROcKOWANIA - 24 czerwca 2011 r. w Rydzynie (woj. wielkopolskie) - którego organizatorem był Rydzyński Ośrodek Kultury.

Po męczącej podróży do celu - odległego ~ 400 km od KRK - Tony Bitu nacisnęły wrażeniem na publiczność i jury oraz organizatorów, zdobywając wyróżnienie za "nowatorską twórczość".

Z tego miejsca Tony Bitu pragną podziękować publiczności oraz organizatorom - szczególnie Sławkowi Zygnerowi.

>>>>>>>>>>>>>>

Tony Bitu gwiazdą wieczoru! Koncert charytatywny PODARUJ ZDROWIE NA ŚWIĘTA w CK Rotunda - 21 grudnia 2011 r.

Akcja „Rak nie boli! Badaj się i żyj!” wraz z CK Rotunda zorganizowali koncert charytatywny PODARUJ ZDROWIE NA ŚWIĘTA połączony z aukcją darowizn, którą poprowadzili Krystyna Podleska i Adam Małczyk z formacji Chatelet.

KONCERT CHARYTATYWNY PODARUJ ZDROWIE NA ŚWIĘTA
Sala: Górna
Bilety: Wstęp wolny
START: 21.12.2011 19:00

Koncert połączono z aukcją niezwykłych przedmiotów przekazanych przez: Czesława Mozila, Grzegorza Turnaua, Adama Darskiego-Nergala, Krystynę Podleską, Leszka Kuzaja, Radio Alfa, Kabaretu Łowcy.B oraz Kabaretu AD HOC i wielu innych.

>>>>>>>>>>>>>>

Koncert Tony Bitu w CK Rotunda (ul. Oleandry 1, Kraków)

ROCKOTEKA
Sala: Dolna
Bilety: Wstęp wolny!
START: 04.02.2012 (SOBOTA) 20:00

>>>>>>>>>>>>>>

Tony Bitu zakwalifikowały się do eliminacji Browar Rock Festival 2012!
Występ w Klubie Katofonia - 17 lutego 2012 r. stał się kluczowym wydarzeniem i awansem do finału przeglądu 4 maja.

Zobacz opinie o zespole na Muzzo Detektorze:

http://detektor.muzzo.pl/index.php/tag/tony-bitu/

>>>>>>>>>>>>>>

Koncert Tony Bitu w Sztama Blues, ul. Bożego Ciała 9

Bilety: Wstęp wolny!
START: 10.04.2012 (WTOREK) 20:00

ZAPRASZAMY!

jeden z wielu lecz ten dysk tele najpiekniejszy i siglowy

kalendarium

Brak wydarzeń w kalendarium